Mutarea la Utah. Expatriați și locuiți în Utah

 

America este, fără îndoială, unul dintre cele mai căutate continente, când se presupune că vom schimba radical viața. Fie pentru o perioadă limitată, cum ar fi o vacanță de studiu sau o excursie relaxantă, fie pentru a reseta permanent rutina zilnică de la zero, nu contează. Totul va veni în mintea tuturor pentru a pune piciorul în această țară magnifică.

Printre diferitele state în care este compus, noi, de la Realigro, am selectat astăzi rolul protagonistului mini-ghidului nostru, un loc cu adevărat interesant și unic de acest gen. Indiferent de visul vostru, această națiune vă va oferi tot ce aveți nevoie pentru a face acest lucru.

Cumpărarea unei proprietăți în Utah va fi cheia lui Volta pentru succesul dvs.

Ce ar trebui să faceți? Stați liniștit și scrieți toate informațiile pe care urmează să vi le oferim. Ghidul mini Utah este pe cale să înceapă!

                  

Să începem cu elementele de bază sau cu documentația necesară pentru a avea acces la Utah.

Cartea de identitate și pașaportul sunt obligatorii (evident, trebuie să fie valabile). În schimb, pentru viza de intrare, este un document fundamental pentru cei care doresc să rămână în țară mai mult de trei luni.

Odată ce am depășit obstacolul administrativ, să ne concentrăm acum pe costul vieții care caracterizează această țară. Amintiți-vă că Utah are multe centre de interes, în special tipice pentru sectorul IT, motiv pentru care este ușor de înțeles cât de eficiente și eficiente sunt serviciile și, mai presus de toate, accesibile tuturor! Pentru a înțelege mai bine caracteristicile economiei locale, am decis să introducem o listă minuscule de produse tipice din coșul de mărfuri, cu prețurile relative.

Să începem cu coșul de cumpărături:

1 kilogram de pui costă în general 8,6 și 9,8 USD

1 litru de lapte costă de obicei între 0,7 și 0,8 dolari

O duzină de ouă costă aproximativ 2,3 $

O pâine de pâine: între 1,3-1,7 $

O sticlă de 2 litri de Coca Cola: între 1,3-1,5 $

Un litru de bere cumparat de la supermarket: intre 4,2-5,3 $

O sticlă de vin de calitate medie (pe care o puteți bea): între 14-20 $

1/2 kilograme de roșii: între 1,6-1,8 $

1 kilogram de mere: între 3-3,4 $

1 kilogram de cartofi: între 1.6-1.9 $

Alte cheltuieli zilnice includ:

Un litru de benzină costă între 0,62 și 0,67 $.

Abonament lunar la sala de gimnastică $ 28.

De bază (electricitate, încălzire, răcire, apă, gunoi) pe apartament 85m2 135.14 $

Bilet cu un singur drum (transport local) 2,50 RON

Și industria noastră? Pentru a cumpăra o proprietate sau a semna un contract de închiriere în Utah, vom lua în considerare prețurile pentru capitalul din Salt Lake City.

Pentru a cumpăra o proprietate, prețurile încep de la 3,169.26 dolari pe metru pătrat, în timp ce o taxă lunară de 918.88 dolari este necesară pentru chirie.

Sperăm că mini ghidul nostru a fost util și ... vă dorim o călătorie bună!

Related Insights

  •  
    Mutarea la Utah. Expatriați și locuiți în Utah

      America este, fără îndoială, unul dintre cele mai căutate continente, când se presupune că vom schimba radical viața. Fie pentru o perioadă limitată, cum ar fi o vacanță de studiu sau o excursie relaxantă, fie pentru a reseta permanent rutina zilnică de la zero, nu contează. Totul va veni în mi ...

Legate de Imobiliare

Cod. 7906

DE VÂNZARE Casă rustică, Utah, Salt Lake City, Salt Lake City, Call for more detail

982,368.85RON
DE VÂNZARE
Casă rustică

242 m²
3bd/2.5ba AVANSAT casă modernă
2005-2019 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preferinţe

    Pentru o mai bună utilizare a site-ului Realigro, setaţi preferinţele pentru limbă, valută, de metri pătraţi sau ft m²

    Set acum Nu se afişează din nou
BB